Слово «Україна» є назвою держави з XVII століття, – історик

Смислове наповнення слова «Україна» впродовж останнього тисячоліття не раз змінювалося, проте з часів Богдана Хмельницького воно стало одною з назв державного утворення, підвладного Війську Запорозькому низовому.

Про це під час учорашніх Х Богданівських читань, що проходили в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького, повідомив директор науково-дослідного інституту козацтва, провідний науковий співробітник Інституту історії НАН України, доктор історичних наук Тарас Чухліб.

Назва «Україна», що певний час позначала порубіжні території Речі Посполитої – Наддніпрянщину, вже в офіційних документах гетьманської та полкових адміністрацій часів Хмельниччини вживається для позначення держави, яка утворилася на землях, підконтрольних Війську запорозькому низовому.

– У документах того часу ми зустрічаємо терміни «Україна» в значенні держави, «українний (або «український») народ», – зазначив Тарас Васильович.

Таким чином, він заперечив тим історикам, які переконані, що уявлення про українську націю та Україну як його батьківщину є продуктом нового і новітнього часу, тобто з’явилися у ХІХ – на початку ХХ століття.

Ви читаєте статтю: Слово «Україна» є назвою держави з XVII століття, – історик. Не забудьте розповісти друзям!

Перегляньте також

Українській армії пропонують нові нагороди - допоможемо поширити!
Не тільки естетичні, а й зі змістом. Давайте надамо їм максимального розголосу, щоб їх почали використовувати!
Американці показали, як потрібно грати цю українську пісню
Такого виконання ви навіть не могли собі уявити!
Закриття руху з Росією - Нехай наші галицькі заробітчани поцілують себе в сраку (Дроздов)
Остап Дроздов жорстко висловився про закриття залізничного сполучення